יהדות
הפוך לדף הבית
יהדות מידע יהודי חדשות דעות משפחה תרבות אוכל נשים חינוך

שאל את הרב
רבני שו"ת מורשת המשיבים בענייני משפחה, זוגיות, חינוך ילדים, פוריות ועוד
חתונה
הרב אברהם יוסף,
(23/05/2022 , כ"ב באייר התשפ"ב)
שבע ברכות
הרב אברהם יוסף,
(18/05/2022 , י"ז באייר התשפ"ב)
חתונה
הרב אברהם יוסף,
(15/05/2022 , י"ד באייר התשפ"ב)
חתונה
הרב אברהם יוסף,
(11/05/2022 , י' באייר התשפ"ב)
הלכה
הרב אברהם יוסף,
(09/05/2022 , ח' באייר התשפ"ב)
שאל את הרב | לרשימה המלאה

משפחה

דף הבית » משפחה » משק הבית » עובדים דירה? כדאי שתדעו!

עובדים דירה? כדאי שתדעו!


03/04/2017
מאת: מערכת מורשת
5 שירותים שכדאי לכם להכיר שיכולים לחסוך כסף או זמן ובעיקר להפוך את המעבר לשפוי יותר.

הקיץ מתקרב ואתו עונת המעברים בה צפויות אלפי משפחות בישראל לעבור דירה. החלטנו להרים את הכפפה ולסקור חמישה שירותים שיכולים לחסוך כסף או זמן ובעיקר להפוך את המעבר לשפוי יותר.

בישראל של ימינו, תדירות מעברי הדירה נמצאת בשיא. על פי נתוני משרד השיכון והבינוי, כל משפחה חמישית עוברת דירה אחת ל-5 שנים שלא לדבר על הצעירים בערים הגדולות שם ממוצע מעברי הדירות עומד על אחת לשנתיים! וכמו שאומרים, צרות של מישהו אחד היא הפרנסה של מישהו אחר וכך התפתחה לה בשנים האחרונות תעשיית שירותי מעבר דירה – החל מהשוואת מחירים ועד לשינוי כתובות ועדכון גופים.

על ענף הובלות הדירה בישראל

שירותי ההובלה נתפשים כתחום אפור, חסר חסמי כניסה שבו כל מי שמעוניין יכול להציע את שירותיו לכלל, גם אם מדובר בשירות רגיש שמערב לוגיסטיקה לצד רגשות שכרוכים בכל העתקת מגורים. כמו בכל ענפי השירותים, גם בענף ההובלות, לצד מובילים ונותני שירותים מקצועיים והגונים, קיימים כאלה שלא הייתם רוצים להכניס לביתכם. מצב זה מביא לא אחת לקונפליקטים – החל ממובילים שאינם מגיעים בזמן (אם בכלל) ועד להעלאות מחיר פתאומיות שמתרחשות בדיוק ברגע שבו אנו חסרי אונים ונאלצים ברוב המקרים להסכים. תוסיפו לתרחישים הללו את שלל המשימות שכרוכות במעבר דירה – החל מאריזה ועד לשינוי כתובת המגורים ברשויות ובגופים הרלוונטיים ותקבלו רשימת מטלות אינסופית.

על מנת לעשות מעט סדר, בחרנו לסקור חמישה שירותים שיקלו עליכם את מעבר הדירה – החל מבחירת חברת הובלות ועד לאתרים שמציעים לעדכן את כתובתכם ברשויות השונות.

השוואת מחירי הובלות – השירותים שיחסכו לכם כסף (וזמן)

צרכנים רבים יודעים שאחת הדרכים הטובות לעשות ביטוח לרכב או לרכוש חבילת נופש היא באמצעות אתרי אינטרנט שמתמחים בהשוואות מחירים בתחומים שהוזכרו. יחד עם זאת, פחות גולשים מכירים את האפשרות להשוות מחירי הובלות באמצעות אתרי אינטרנט שמתמחים בכך.

אחד האתרים שמתמחה בהשוואת מחירי הובלת דירה ושכדאי להכיר הוא האתר הובלות ASK5. כשמו כן הוא, ממלאים את פרטי המעבר ובתוך מספר דקות נשלחים הפרטים אל עד 5 חברות הובלה שעונות על קריטריונים בסיסיים כגון זמינות בתאריך המבוקש, ביצוע הובלות בכתובת שהוזנה וכמובן מסוגלים לבצע את ההובלה שתוארה מבחינה לוגיסטית.

הרעיון שעומד מאחורי אתרי השוואת מחירי ההובלות פשוט למדי – בשונה מחבילת שירות עם מחיר קבוע כגון ביטוח או חבילת נופש, שירות ההובלות גמיש הרבה יותר ולכן יש צורך בחיבור ישיר שבין הגולש למוביל על מנת שניתן יהיה לקבוע הצעת מחיר מהימנה שמותאמת לצורכי הלקוחות. זו הסיבה לכך שבבחירת חברת הובלות לא ניתן להסתפק בהצעת מחיר ערטילאית אלא קיים הצורך לקיים שיחה בין הלקוח למוביל – וזה בדיוק הפתרון שמציעים האתרים בתחום.

להבדיל בין מוביל מקצועי לאחד שלא כדאי להכניס לביתכם

ענף ההובלות צבר עם השנים מוניטין בעייתי. אנו מאמינים שכמו בכל תחום, רובם המוחלט של בעלי המקצוע מורכב מאנשים הגונים ומקצועיים שמעוניינים להתפרנס בכבוד. יחד עם זאת, על מנת להימנע משכירת "חאפרים" בלשון העם, כדאי לעקוב אחר מספר כללים בסיסיים:

  1. המלצות – איסוף המלצות היא הדרך הטובה ביותר לבחור כל בעל מקצוע. סינון ראשוני יבטיח לכם קבלת מחיר ממובילים איכותיים.

טיפ: גם אם אינכם מכירים מישהו שעבר דירה לאחרונה, תמיד תוכלו להיעזר ברשתות החברתיות. פרסמו פוסט קצר בפייסבוק ובתוך זמן קצר תהיה לכם רשימת מובילים מומלצים. רוצים רשימה של מקצוענים? בדקו שלחברות שהוצעו לכם ישנו ביטוח משא בתוקף.

  1. היזהרו מהצעות מחיר נמוכות באופן חשוד – הצעות מחיר נמוכות באופן מחשיד עשויות להוביל לאחת התופעות המכוערות בענף והמכונה "הקפצת מחיר". כשמה כן היא – בדיוק ביום ההובלה תדרשו להוסיף מאות שקלים לתשלום שנקבע בהתחלה.

טיפ ראשון: הצעת מחיר צריכה להיעשות בביתכם ולא באמצעות הטלפון כמו שרובנו מתפתים לעשות. מדובר בהשקעת מעט זמן אך פעולה זו הכרחית על מנת לספק הצעת מחיר אמינה שתלויה במספר גורמים שלא תמיד אתם מודעים אליהם ורק ביקור של נציג מחברת ההובלות יכול לשפוך אור על כך (ידעתם שאם המרחק מכניסת הבית לחניה גדול מ-15 מטר מחיר ההובלה יעלה?).

טיפ שני: לפני סיכום עם מי מהמובילים, נסחו חוזה הובלות שבו מתוארת העבודה בפרטי פרטים – לרבות הכתובות, קומות, תאריך, מספר מובילים, כמות תכולה מוערכת של ארגזים ורהיטים וכן המחיר שנקבע. יש להחתים את המובילים על החוזה ולשמור אותו לכל מקרה שלא יבוא. זכרו שניסוח החוזה יכול להיות גמיש ולכלול פרטים נוספים כגון סנקציות שיופעלו במקרה שהמובילים אינם עומדים בתנאי החוזה וכיוצא בזה.

לא צריך משאית כדי להוביל ארון

מי מאתנו לא נתקל במצב שבו אנו מעוניינים להוביל פריט בודד. השאלה שעולה כמעט באופן מיידי היא האם כדאי בכלל להזמין חברת הובלות על מנת להוביל ארון בודד או מקרר? התשובה לכך היא שבהחלט כדאי – תלוי את מי מזמינים לבצע את ההובלה. ברור לכולנו ששכירת חברת להובלות דירה עשויה שלא להיות כדאית במקרה של פריט בודד מאחר ששכירת צוות מובילים עם משאית כרוכה בעלויות לא מבוטלות.

בדיוק בשביל המשימות הללו, הוקמו חברות הובלה קטנות ויעילות שמורכבות בדרך כלל מצוות של שני עובדים לכל היותר ורכב קל לביצוע המשימה. רוב החברות הללו לא יתאימו להובלת דירה גדולה אך בהחלט יתאימו להובלות קטנות ואפילו יעשו זאת במחיר מפתיע ובהתרעה קצרה למדי.

אריזת דירה למעבר

מכירים מישהו שאוהב לארוז את ביתו למעבר? אני עדיין לא נתקלתי במישהו כזה אך בהחלט מכיר כמה שירותים שיכולים להקל עליכם את המלאכה. ישנן עשרות חברות שמתמחות בשירותי אריזה בענף שנמצא בצמיחה עקבית.

אם אינכם מעוניינים לארוז את ביתכם למעבר מכל סיבה שהיא – החל מטעמי נוחות ועד לחוסר זמן, תוכלו לשכור צוות אורזים מקצועי שלא רק יארוז את ביתכם בתוך זמן קצר, אלא גם יפרוק את תכולתכם בביתכם החדש ויסדר אותה על פי דרישתכם.

טיפ: כדי לחסוך בעלויות האריזה והפריקה, תוכלו לפנות לחברות הובלה שמציעות את השירות ובכך ליהנות מהנחה משמעותית של ביצוע שתי המשימות (הובלה ואריזה) אצל חברה אחת. רק לפני שעושים זאת, יש לחזור לתחילת הכתבה על מנת לדעת לבחור את החברה באופן הנכון.

קרטונים למעבר דירה – לא רק בסופר

לפני שנגיע לשירות הרביעי ברשימה, אשמח לשתף אתכם בחוויה אישית. בפעם האחרונה שעברתי דירה נאלצתי לתור אחר קרטונים בסופר השכונתי (ובעוד כמה מקומות כפי שבוודאי אתם מתארים לעצמכם). משימה שדרשה מעט יכולות אלתור וקשר בין אישי עם המחסנאי אך מעל הכל, צרכה ממני בעיקר זמן ומאמץ.

זה המקום להכיר את החנויות שמתמחות במכירת מוצרי אריזה למעבר דירה. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את חומרי האריזה שאתם מעוניינים לרכוש, לבצע את ההזמנה באינטרנט ובתוך מספר ימים המוצרים מגיעים אליכם עם שליח. מדובר בדרך כלל בהוצאה כספית של 100 ₪ עד 400 ₪ תלוי בגודל הבית ומספר הנפשות.

שינוי כתובת

מישהו אמר לי פעם שככל שהחיים נעשים מתקדמים יותר, כך אנו עסוקים יותר... הדבר נכון גם במעבר דירה. אם בעבר, כשהיינו עוברים דירה היינו צריכים לעדכן שתי רשויות (עירייה ומשרד הפנים) כיום הרשימה עשויה להגיע לעשרה גופים ויותר (ביטוח, אשראי, מנויים ועוד). אם מאסתם בשיחות ובשליחת פקסים (מסתבר שעוד משתמשים בזה היום) לגופים השונים, כדאי שתכירו את אתרי האינטרנט שיבצעו את שינוי הכתובת בשבילכם ויחסכו לכם זמן ובעיקר כאב ראש. בשיטות קצר באינטרנט נתקלתי באתרים שמאפשרים לכם למלא את פרטיכם האישיים ולבחור את הגופים שאתם רוצים לעדכן. לאחר תשלום (של בערך 60 ₪ ), מערכת האתר תשלח את הבקשות אל הגופים שבחרתם באופן אוטומטי.

לא צריך להיות מנהלים לוגיסטיים כדי לעבור דירה בהצלחה

לפני שנסיים, ברצוני לתרום מעט מהיכרותי עם שירותי מעבר הדירה בישראל. באופן כללי ניתן לומר שמרבית הבעיות נגרמות כתוצאה מבחירה לא מושכלת של בעלי מקצוע ושירותים. יתירה מזאת, מסיבה שאינה ברורה לי, לעתים קרובות הצרכנים שעוברים דירה, מתחילים לחפש נותני שירותים בשלב מאוחר - סמוך למועד המעבר. אם זה קורה בחורף, כנראה שלא תהיה בעיה אך אם זה יקרה בקיץ שמאופיין בביקוש גבוה במיוחד למובילים, כנראה שתתעוררנה בעיות. צריכים חברת הובלות? אין סיבה שתתחילו לחפש שבוע לפני המעבר (כן. גם זה קורה לא מעט). היערכות ראויה ובחירת נותני שירותים מקצועיים ואמינים יכולים להבטיח לכם מעבר דירה שקט. סביר להניח שזה לא יהיה קל אך לפחות יתנהל בצורה חלקה.


פורטל מורשת
דף הבית
אודות
צור קשר
הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
רישום חברים
מפת האתר
ראשי
שאל את הרב
שיעורי תורה
לימוד יומי
לוח שנה עברי
זמני היום
זמני כניסת ויציאת השבת
רפואה שלמה - רשימת חולים לתפילה
פורומים
שידוכים
תיירות
שמחות
אינדקס
ערוצי תוכן
יהדות
מידע יהודי
חדשות
דעות
משפחה
תרבות
אוכל
קניות
כלים
פרסמו אצלנו
במה ציבורית
המייל האדום
בניית אתרים
סינון אתרים
RSS
דרושים
תיק תק – פיתוח אתרים לביה"ס
לוח שנה עברי
זמני היום וזמני כניסת ויציאת השבת
מגשר גירושין
אינדקס אתרי יהדות
אינדקס אתרי חינוך
בית מדרש | מידע יהודי | פרשת השבוע | מאגר השיעורים | לוח שנה עברי | אנציקלופדיית יהדות | חדשות | תרבות | אוכל | קניות | אינדקס אתרים | רפו"ש | שו"ת | פורומים | שידוכים | שמחות | תיירות | במה ציבורית | בניית אתרים | סינון אתרים | דף הבית | הוסף למועדפים | אודות | צרו קשר | RSS | פרסמו אצלינו | דרושים
© כל הזכויות שמורות ל SafeLines